قبل از ساخت ویدیوی خودمان، چگونه متن ویدیو را به روش درست بنویسیم؟!
آبان ۹, ۱۳۹۷
راهنمای سریع آشنایی با ساده ترین تنظیمات دوربین برای ویدیو مارکتینگ که لازم است بدانید.
آبان ۲۱, ۱۳۹۷

شاید بتوان یکی از دلایل اصلی در فرار از تهیه ویدیو یا همان ویدیو مارکتینگ و وارد نشدن در حیطه آن توسط بسیاری از کسب و کارها را در عدم شناخت انواع دوربین، ابزارها و تکنیک های تهیه این ویدیو ها پیدا کرد.

دوربین گوشی هوشمند شما یکی از انواع دوربین برای ویدیومارکتینگ است!

به احتمال زیاد همه شما یک دوربین را در داخل جیب خود به همراه دارید!. بله منظور من دقیقا همان گوشی هوشمندی است که دنبال خود حمل می کنید و روی آن یک دوربین تصویر برداری وجود دارد.

گرفتن عکس و فیلم با گوشی هوشمند خودتان می تواند یک نقطه شروع خوب در گرفتن و تهیه ویدیو باشد.

کافی است حافظه گوشی خود را از نظر میزان فضای کافی برای تصویربرداری چک کرده و سپس تصویربرداری را شروع کنید.

در اینجا حتما باید حواستون باشه که گوشی خودتون رو در حالت افقی بگیرید تا بتونید بهترین کادر رو بدست بیاورید.

وقتی ما با گوشی همراه تصویربرداری می کنیم نیازی به زوم کردن نداریم چرا که زوم کردن تصویر، در اکثر گوشی های همراه باعث کاهش رزولوشن و کیفیت می شود، بنابراین ما بجای اینکه دوربین رو زوم کنیم، تا جای ممکن به سوژه خودمان نزدیک می شویم.

یادتان باشد انواع دوربین های هوشمندی که بر روی گوشی های امروزی وجود دارند امکان فوکوس اتوماتیک را دارند لذا فقط کافیه شما به سوژه خودتان نزدیک شوید و به دوربین اجازه فوکوس کشی مناسب را بدهید.

انواع دوربین فشرده بر روی گوشی های همراه

استفاده از دوربین های prosumer و professional

علارقم آنکه دوربین های موجود بر روی گوشی های هوشمند شما برای تصویر برداری در بسیاری از موقعیت ها امکان خوبی را فراهم کرده اند اما شاید شما بخواهید تا از دوربین های بهتری برای تصویر برداری استفاده کنید.

امروزه در بازار انواع دوربین های متنوع و فراوانی برای خرید و تصویر برداری وجود دارد.

من در این متن کوتاه تلاش می کنم تا شما را به طور اجمالی با بعضی از این دوربین ها آشنا کنم.

اولین نکته این است که آیا شما قصد خرید یک دوربین (prosumer) را دارید یا به دنبال دوربین حرفه ایی (professional) هستید. دوربین های پروسیومر نسلی از دوربین ها هستند که در جایگاهی مابین دوربین های فشرده در گوشی های هوشمند و دوربین های حرفه ایی قرار دارند.

یک مدل از این نوع از دوربین ها کانن PowerShot ELPH 340 است.

کانن PowerShot ELPH 340استفاده از این مدل از دوربین ها برای کسانی خوب است که تصمیم به تصویر برداری های زیاد دارند اما فقط دوست دارند با زدن دکمه ضبط کارشان حل شود.

در واقع اگر نمی خواهید خود را خیلی درگیر تنظیمات پیچدیده تر دوربین های حرفه ایی کنید این مدل از دوربین ها توصیه بسیار خوبی برای شما می توانند باشند.

دوربین های حرفه ایی:

اما در بهترین حالت و برای کسانی که قصد انجام فعالیت های حرفه ایی را دارند توصیه ما استفاده از دوربین های حرفه ایی مثل DSLR ها است.

این مدل از دوربین ها امکانات و تنطیمات زیادی را برای تصویر برداری حرفه ایی در اختیار شما میگذارند. DSLR ها دارای لنز های مختلف و متنوع هستند که دست شما را در هر نوع انتخابی باز می کنند.

تصویر برداری در نورهای مختلف و ایجاد depth of field یا عمق تصویر از دیگر ویژگی های مورد پسند در دوربین های حرفه ایی محسوب می شود.

امروزه انواع دوربین های حرفه ایی و در رنجهای قیمتی مختلف در بازار وجود دارد. چند مدل از انواع پیشنهادی ما شامل دوربین های Sony Alpha a7SII, Nikon D810, and Canon EOS 5D Mark III.  the Canon EOS 7D Mark II, Canon 80D, Nikon d3300, Canon EOS Rebel T6. میباشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 12 =