ویدیو مارکتینگ استراتژی امروز هر کسب و کار موفق است.

امروزه یکی از مهمترین نیازهای تمام کسب و کارها و برندها، بازاریابی ویدیویی یا همان ویدیو مارکتینگ است.
اهمیت این موضوع آنقدر زیاد است که امروزه دیگر نمی توان بازاریابی ویدیویی را یک بخش از استراتژی بازاریابی دانست بلکه این خود مهمترین بخش از بازاریابی های شما محسوب می شود.
امروزه ویدیوهای مختلف مهمترین بخش از کانال ها و پلتفرم های مجازی را تشکیل داده اند. این ویدیو ها کانال های اجتماعی رو به سلطه خود درآورده اند.
در یکی از آخرین گزارش های که فیس بوک منتشر کرده است این نتیجه کاملا مشهود است که از 6 کانال پر بازدید جهان بیشترین بازدید با کانال هایی بوده که تعامل ویدیویی داشته اند.
 
 
اما چرا ویدیو مارکتینگ مهم است؟
امروزه کسب و کاری که نتواند برای خود ویدیو تولید کند به نوعی از رقابت با دیگران به عقب افتاده است.
در واقع ویدیو مارکتنیگ امروزه یک استراتژی مهم در کسب و کارها محسوب می شود.
با ورود گوشی های هوشمند، بسیاری از افراد ترجیح می دهند که اطلاعات و دانش خودشون رو از طریق تماشای ویدیو های تعاملی در فضای مجازی بدست بیاورند.
از طرف دیگر با وجود امکانات خوبی که بر روی همین گوشی های هوشنمد موجود است ساخت ویدیو از هر زمانی مقرون به صرفه تر شده است.
البته فراموش نکنید که تهیه و تولید یک فیلم حرفه ایی با اصول و تکنیک های تخصصی نور، صدا و تدوین هنوز هم پیچیده و نیاز به مهارت های زیادی دارد.
دیگر تمرکزها بر روی ویدیو مارکتینگ است.
یک آمار ساده نشان می دهد در سال 2016 ویدیو مارکتینگ افزایش بازدید زیادی داشته و عمومیت بالایی رو به خود اختصاص داده.
اما در سال 2017 ویدیو مارکتینگ از یک بازدید صرف به یک تاکتیک مهم در بازاریابی تبدیل شده.
و با همین روند ساخت ویدیو در سال 2018 به بعد از یک تاکتیک بازاریابی صرف به یک استراتژی در کسب و کارها تبدیل خواهد شد.
 
 
- امروزه ویدیو ها دیگر صرفا جنبه تلویزیونی، سرگرمی و … ندارند بلکه آنها بازدید از صفحات فرود سایت شما را تا 80 درصد افزایش می دهند.
- همچنین شما با استفاده از ویدیو ها می توانید نرخ باز شدن ایمیل های خود را تا 19 درصد افزایش دهید.
- 90 درصد از مشتریان نیز می گویند که ویدیو ها در انتخاب آنها کاملا نقش داشته اند.
- امروزه ویدیوها تنها برای معرفی نام برند شما بکار نمی روند بلکه بسیاری از فرآیندهای ارتباط با مشتری و خدمات پس از فروش نیز از طریق ویدیوها صورت می گیرید. در واقع تولید فیلم ها انقلابی جدید در عرضه و خدمات محصولات بوجود آورده است.
- در دنیای ساخت ویدیوها گزینه های فراوانی برای ارائه وجود دارد. ساخت فیلم خط تولید، فیلم تیم خدمات، مصاحبه و تهیه فیلم از اهداف و سیاست های تیم مدیریتی، تهیه فیلم از تجربه مشتریان، ساخت فیلم های آموزشی از کارکرد محصولات و انواعی دیگر از فیلم ها دست شما را در تولید فیلم هایی متنوع برای کسب و کارتان به خوبی باز می کند.
و این را نیز بدانید که مشتری شما یک فیلم ساده و واقعی از کسب و کار شما را به یک فیلم حرفه ایی و با کیفیت اما همراه با اغراق و بزرگ نمایی تشخیص و ترجیح می دهد. پس یادمان باشد در تهیه فیلم برای کسب و کار خود واقعیت های خود را به نمایش بگذاریم.

روح الله کازرونی

قبل از راه اندازی، ضبط و یا ویرایش هر ویدیویی باید هدف ما از ساخت آن ویدیو مشخص باشد.در واقع زمانی که شما مراحل تولید فیلم رو شروع کردید باید بدانید که مخاطب یا مشتری خود را به چه سمتی و با چه هدفی هدایت می کنید؟
شما باید به این سوال پاسخ داده باشید که مخاطبان شما پس از تماشای آن ویدیو چه کاری باید انجام دهند؟ چیزی که در مباحث بازاریابی به آن Call to Action می گویند.
و البته، بدون داشتن هدفی مشخص، شما خود را در طوفانی از عکس ها و تصاویر فراوان خواهید یافت که نه می توانید آنها را ویرایش کنید و نه تصمیمی درست درباره آنها می توانید بدست آوردید، جدا از اینکه زمان زیادی از خود را نیز در جرگه اتلاف خواهید یافت.
پارامترهای اولیه ویدیو مارکتینگ که شما را در تولید ویدیوی خود هوشمند می سازد ..
امروزه چشم انداز ویدیو مارکتینگ به سرعت در حال تغییر است، و این موضوع بسیار مهم است که شما در درک آخرین روند از تکنولوژی تجارت الکترونیک کاملا هوشیار باشید.
تحقیقات اخیر نشان می دهد مشتریان امروزی زمان زیادی را صرف مقایسه قیمت ها و پیشنهادات مختلف می کنند. آنها به طور متوسط یک ساعت و 20 دقیقه برای خرید خود وقت صرف می کنند و قبل از اینکه خرید را انجام دهند، نظرات و پیشنهادات دو نفر دیگر را هم می گیرند. بنابراین، شما باید مخاطبان خود را با اطلاعات و منابع مورد نیاز آنها برای انتخاب محصول خود، اطمینان و راهنمایی کنید.

محصولات و خدمات خود را برجسته کنید.
نتایج تحقیقات بازاریابی ویدیویی 2018 این نکته را کاملا تایید کرده است که ویدیو یک ابزار قدرتمند برای جذب مشتریان است. بر اساس نتایج بدست آمده، 45 درصد از خریداران، ویدیو را عامل اصلی برای جذب خودشان به کالای خریداری شده می دانند و 76 درصد از آنها می گویند پس از مشاهده ویدیو، محصول یا خدمات را خریداری کرده اند.
بنابراین برای جلب توجه مخاطبان خود، شما باید محتوای ویدیویی جذاب تولید کنید تا بتوانید مهمترین فاکتورهای ارائه شده در محصول خود را برجسته کنید.
اما اینکه از چه راهکارهایی برای معرفی بهتر محصول خود باید استفاده کنید، همان چیزی است که باید به آن فکر شود.
آیا یک رویکرد هیجان انگیز جدیدی را می شناسید که بتواند برای شما فروش بالایی را رقم بزند؟
شاید زمان آن رسیده باشد تا کمپین بازاریابی تأثیرگذار خود را راه اندازی کنیم.