۱۲ مدل مختلف از انواع ویدیو مارکتینگ که کسب و کار شما را متحول می کند.
مهر ۳۰, ۱۳۹۷
قبل از ساخت ویدیوی خودمان، چگونه متن ویدیو را به روش درست بنویسیم؟!
آبان ۹, ۱۳۹۷
یکی از مهمترین اتفاقاتی که باید مد نظر شما باشد شناخت پارامترهای اولیه ویدیو مارکتینگ برای تهیه هر ویدیو است.
گفتیم که قبل از شروع ساخت هر فیلمی، هدف از ساخت آن باید مشخص شود.
علاوه بر آن Call to Action یا تصمیم و فعالیتی که ما توقع آن را از مشتری خود بعد از دیدن آن ویدیو داریم باید کاملا مشخص باشد.
همچنین گفتیم که اگر هدف از تولید ویدیو مشخص نباشد، برای شما جز سردرگمی در میان انبوهی از متریال های صوتی و تصویری نتیجه ایی بدست نمی آید. پس مهمترین پارامترهای اولیه ویدیو مارکتینگ را بشناسید.
باید بدانید مخاطبان شما چه کسانی هستند؟
وقتی شما قصد دارید تا ویدیویی تهیه کنید اولین سوال این است که مخاطب آن کیست؟ چه کسی قراره این فیلم رو ببینه؟ زنان خانه دار؟ کودکان؟ جامعه پزشکی؟ یا…

دیگر اینکه هدف از دیدن این ویدیو چیست؟
آیا قرار است با دیدن این ویدیو صرفا برند شما مطرح شود؟
آیا با این ویدیو یا فیلم می خواهید بلیط یک اتفاق را بفروشید؟
یا هدف ازآن معرفی یک محصول جدید است؟

آن چیزی که در اینجا خیلی مهم است آن است که شما در نهایت از مخاطب یا همان کسی که ویدیوی شما را می بیند چه می خواهید؟(Call to Action)
ورود به سایت و آشنایی بیشتر با شما؟ مراجعه به فروشگاه و خرید محصول؟ ثبت سفارش در کوتاه ترین زمان از طریق تماس تلفنی؟ …

مورد بعدی از پارامترهای اولیه ویدیو مارکتینگ اینست که ویدیو شما قرار است در کجا پخش یا نمایش داده شود؟ در فیسبوک؟ تلگرام؟ اینستاگرام؟ یا در صفحه فرود سایت شما؟
نکته بسیار مهمی که در اینجا وجود دارد انست که شما باید در ابتدا یک محل یا هدف پخش را در نظر بگیرید، جایی که فکر می کنید بهتر از دیگر مکان ها ویدیوی شما دیده می شود.

و اما شما ویدیو خود را برای چه زمانی می خواهید؟
یادمان باشد که در تولید ویدیو باید حتما دارای جدول زمانی مناسب باشیم.
مثلما ویدیویی که برای تهیه آن صرفا چند روز زمان بیشتر نداریم با فیلمی که برای چند ماه آینده برنامه ریزی آن را می کنیم، از نظر خلاقیت، بودجه و اهداف با یکدیگر متفاوت هستند.
بودجه ساخت ویدیو هم یکی از دغدقه های جدی هر کسی است که قصد تولید فیلم دارد.
بله این نکته درستی است که تهیه ویدیو می تواند بسیار گران تمام شود اما اگر شما اهداف خود را مشخص و بودجه خود را نیز برنامه ریزی کرده باشید ممکن است تهیه فیلم بسیار ارزان تر از آنچه فکر می کردید برای شما درآید.
لذا لازم است تحقیقات خود را کاملا دقیق و در تهیه فیلم خود با ایجاد خلاقیت، پارامترهای لازم و مهم را تعیین و بودجه خود را برنامه ریزی کنید.

حال سوال آنست که خلاقیت در این کار چیست؟
تصور نکنید که خلاقیت چیز بسیار سخت و عجیب و غریبی در ساخت ویدیو است. فقط کافی است نگاهی به پول خود و همچنین مهارت ها و منابعی که دارید بیندازید. خلاقیت هایی که امکان ایجاد آن را دارید لیست کنید.
آیا برای طراحی کار خود حتما نیاز به یک طراح حرفه ایی دارید؟ آیا قصد ساختن یک موشن گرافیک را دارید؟ یا می خواهید فیلمی از نوع واقعی بسازید؟ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =