راهنمای سریع آشنایی با ساده ترین تنظیمات دوربین برای ویدیو مارکتینگ که لازم است بدانید.
آبان ۲۱, ۱۳۹۷
اصول اولیه تصویر برداری در ویدیو مارکتینگ را به خاطر بسپارید …
آذر ۲, ۱۳۹۷

مهمترین تجهیزات و الزامات در ایجاد استودیوی شخصی برای ویدیو مارکتینگ را بشناسید.

ممکن است شما تصمیم گرفته باشید تا یک استودیوی شخصی برای ویدیو مارکتینگ خود آماده کنید. این کار قطعا در تهیه ویدیو برای شما می تواند بسیار موثر و مفید باشد.
اما مهمترین تجهیزات و الزامات در ایجاد استودیوی شخصی برای ویدیو مارکتینگ چیست؟ و آیا استودیوی ما باید دقیقا شبیه استودیوهای حرفه ایی و پر هزینه (مثل استودیوهای تلویزیونی) باشد؟
امروزه با اتصال انسان ها به دهکده جهانی و نزدیک شدن آنها از طریق شبکه های جهانی به یکدیگر و رشد فزاینده تولید ویدیو ها، تنها چیزی که مهمتر از همه به نظر می آید ورود شما به عرصه رقابت است.لذا می بایست از ساده ترین و سریع ترین روش برای ایجاد استودیوی شخصی برای ویدیو مارکتینگ استفاده کرد.
این که بخواهیم منتظر بمانیم تا زمینه های لازم برای ایجاد یک استودیوی حرفه ایی فراهم شود به طور قطع و یقین فرصت رقابت را از ما خواهد گرفت، علاوه بر اینکه در بسیاری از موارد نیازی هم به چنان استودیو ها و تجهیزاتی نیست.
شما می توانید با ساده ترین امکانات در اختیارتان و صرف هزینه های پایینتر و خرید گزینه های مقرون به صرفه به هدف و مقصود خود که ورود در رقابت است، نزدیک شوید.

اما مهمترین تجهیزات و الزامات در ایجاد استودیوی شخصی برای ویدیو مارکتینگ چیست؟
همیشه با سه پایه تصویر برداری کنید.. شاید لازم به گفتن نباشد، اما همه ما می دانیم که گرفتن فیلم و عکس با سه پایه، هم تصاویر ثابت و پایداری را به ما می دهد و هم در محافطت از دوربین به ما کمک می کند.
امروزه سه پایه های متنوع و مختلفی، هم از نظر کاربردی و هم از نظر تفاوت در رنج قیمت در بازار وجود دارد. اما آنچه که در انتخاب سه پایه به طور موثر دخیل است نوع دوربین و کاربرد آن است.
اگر شما قصد گرفتن فیلم با گوشی همراه خود را دارید شاید خرید یک سه پایه ساده و ارزان آلومینیومی (مثل انواع سه پایه های آرکون) برای شما کافی باشد. اما اگر از دوربین های DSLR استفاده میکنید، مطمئنا در خرید سه پایه نیز باید بیشتر دقت کنید. در اینجا خرید سه پایه های حرفه ایی تر به نظر لازم می آید.
تجهیزات صوتی مورد نیاز کدام هستند؟برای داشتن یک صدای با کیفیت راه های زیادی وجود دارد.امروزه بر روی همه دوربین ها یک میکروفون داخلی وجود دارد اما اگر در شرایط مختلفی با این میکروفون صدا را ضبط کرده باشید میدانید که کیفیت ضبط صدا با این میکروفون ها آنقدر بالا نیست، لذا در تهیه ویدیو بهتر است از امکانات و تجهیزات دیگری استفاده شود.مطمئنم همه شما انواعی از میکروفون ها رو دیده اید که می توان از طریق اتصال آنها به گوشی همراه یا دوربین، کیفیت صدای بهتری را داشت. به عنوان مثال Movo MA200 که در گوشی آیفون قابل استفاده است.اما در تهیه ویدیو های امروزی در بسیاری از موارد این میکروفون های یقه ایی و تفنگی هستند که می توانند بهترین کیفیت را همراه با تصویر مناسب ارائه دهند. به عنوان مثال Sennheiser ME66 که یکی از انواع میکروفون های تفنگی محسوب می شود.البته در بسیاری از این میکروفون ها، ذخیره صدا از طریق اتصال به یک دستگاه ضبط کننده صدا (وویس ریکوردر) انجام می گیرد.
 
 
به عنوان یک پیشنهاد مقرون به صرفه، یکی از گزینه های دیگر نیز که به طور مستقیم بر روی خود دوربین متصل می شود می توانم Rode VideoMic را به شما پیشنهاد دهم. در استفاده از این میکروفون علاوه بر داشتن کیفیت صدای خوب، شما می توانید بدون نیاز به خرید یک Voice Recorder صدای خود را با نصب میکروفون بر روی دوربین ضبط کنید.

روح الله کازرونی

تجهیزات نوری مورد نیاز چه چیزهایی هستند؟
شما الان دوربین و میکروفون صدابرداری خود را دارید. اما بگذارید کمی در مورد نور صحبت کنیم.
در نورپردازی از صحنه یا مکان قرار گیری خودتان در تهیه ویدیو، اولین نور مورد نیاز همان نور اصلی (Key light) است که در زاویه 45 درجه سمت راست یا سمت چپ قرار می گیرد. این نور را طوری تنطیم می کنیم که در بالای سر سوژه و به سمت پایین بوده و به اندازه کافی نور داشته باشد. در بسیاری از موارد این تنها نور ما می تواند باشد.
دومین نور مورد نیاز، نور پرکننده است (Fill light). که نقش آن در واقع کم کردن میزان سایه های نور اصلی است. این نور که با زاویه 45 درجه در طرف دیگر نور اصلی قرار می گیرد دارای شدت کمتری است.
اگر امکان داشتن نور دوم را ندارید می توانید، نور اصلی را با استفاده از یک پرده روشن و نازک کاملا نرم (Soft) کنید.
و در نهایت سومین نور مورد نیاز همان نور بک لایت هست (Back light) است که در پشت سوژه قرار گرفته و نوری نازک و ملایم را در پشت سوژه ایجاد کرده و آن را از پس زمینه جدا می کند.
 
 
اکنون شما مهمترین تجهیزات در ایجاد استودیوی شخصی برای ویدیو مارکتینگ را دارا هستید. فقط کافی است تا بخشی از محل کار خود را برای استودیو در نظر بگیرید. سعی کنید با انتخاب کاغذ دیواری مناسب و دیگر جلوه های موجود، پس زمینه شکیل و مناسبی ایجاد کرده و برای داشتن صدایی مناسب تر، از فضایی استفاده کنید که از آرامش برخوردار باشد. تهویه مطبوع در محل ضبط یکی از ضروریات است.
 
 
حال همه چیز برای تصویر برداری آماده است. در اولین مرحله افراد اضافی رو از محل مرخص کنید، چراغ های اتاق را خاموش و از نورهای سه گانه گفته شده استفاده کنید و از تهیه ویدیوی خود با تمرکز و دقت، لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 13 =