یک نکته جذاب و مهم را از کاربرد انیمیشن سه بعدی در صنعت بدانید..
مرداد ۱۲, ۱۳۹۷
آیا تابحال نام فیلم پرزنت به گوشتان خورده است؟! اصلا منظور از پرزنت کردن چیست؟
مهر ۷, ۱۳۹۷

چگونه با استفاده از ترفندهای سینمایی در ساخت فیلم صنعتی، فیلم خود را قوی تر بسازیم؟!

ما همیشه این نکته را تاکید کرده ایم، که اگر شما به عنوان کارفرما یا تهیه کننده قصد ساخت فیلم یا مستندی تبلیغاتی یا صنعتی را دارید، حتی اگر خودتان هم  کارگردان کار نیستید، اما لازم است آنچه را که باعث زیباتر شدن و جذابیت بیشتر فیلم تان می شود را بدانید و در پاره ایی از مواقع از کارگردان خود بخواهید.
بسیاری تصورشان از فیلم های صنعتی صرفا فیلم هایی با فرمت ثابت و خسته کننده است. این در حالی است که با  استفاده از رویکردها و ترفندهای سینمایی در ساخت فیلم صنعتی این گونه از فیلم ها می تواند مخاطب را به شکلی موثر جذب نمود.
بیایید به چند نکته دقت کنیم که می تواند به شما کمک کند پروژه فیلم بعدی شرکت خود را بالاتر از بقیه قرار دهید.

1- فیلم خود را با ایده و استفاده از کیفیت تصاویر فوق العاده، حرفه ایی کنید.

وجود یک ایده جذاب و جدید و همراه کردن آن با تصویربرداری های با کیفیت و حرفه ایی چیزی است که شما باید از کارگردان خود و فیلمی که برای شما تهیه می شود توقع داشته باشید.
امروزه با پیشرفت تکنولوژیهای تصویر برداری در فرمت های Full HD، RAW و 4K و .. جایی برای بهانه در تولید کارهای با کیفیت باقی نمانده است. پس باید دست به کار شد و ایده ایی خلاق را به فیلمی جذاب تبدیل کرد.
 
 
 

2. اضافه کردن حرکت و جنبش در تصاویر :

همه ما به طور ناخودآگاه حرکت های دوربین را در حین تماشای یک فیلم سینمایی دیده ایم. ولی شاید با نگاه ریزبینانه در تاثیر این حرکات در فیلم ها دقت نکرده باشید. استفاده از حرکت دوربین یک روش فوق العاده برای تبدیل فیلم شما به یک ویدیوی جذاب و دیدنی است.
معمولا کارگردانان فیلم های صنعتی نیز از این حرکات برای ایجاد جذابیت و زیبایی در فیلم استفاده می کنند. این حرکات معمولا با استفاده از ، steadicam، dolly، جرثقیل(کرین)، و یا هلی کم های تصویر برداری ایجاد می شوند.
 
 
 

3. استفاده از عمق کم میدان در خلق تصاویر :

یکی دیگر از ترفندهای سینمایی که مخصوصا در فیلم های تبلیغاتی و صنعتی نیز برای ایجاد جذابیت بیشتر تصاویر، توسط کارگردان های حرفه ایی استفاده می شود، کاربرد تصاویر با عمق میدان کم است.
در یک جمله ساده منظور از تصاویر با عمق میدان کم، ایجاد گستردگی محدوده‌ای است که جلوتر یا عقب‌تر از سوژهٔ اصلی، فوکوس هستند و مقدار معینی از میدان دید لنز که در آن تصاویر به صورت کاملاً واضح دیده می‌شوند. با نگاه به کلیپ زیر مفهوم میدان دید رو بهتر بشناسید.
 
 
 

4. استفاده از نورپردازی و جلوه های ویژه در ساخت فیلم:

نور پردازی یکی از مهمترین عناصر در ایجاد فیلم و تصاویر جذاب و شگفت می باشد.
امروزه با ظهور انواعی از نور های محیطی و نقطه ایی کم مصرف و ارزان قیمت این امکان برای همه کارگردانان فراهم است تا سوژه های خود را با نورهای مختلف و رنگ های مورد نظر، نورپردازی کرده و جلوه های نورانی زیبایی را همراه با تکنیک های مدرن نورپردازی ارائه نمایند.
همانطور که هر فیلمبردار متخصصی می داند، نور پردازی حرفه ایی یکی از ترفندهای سینمایی است.
البته امروزه با ظهور قالب های افترافکت و وجود جلوه های نورپردازی حرفه ایی در این مدل از قالبها، بسیاری از ایده های خلاق در زمینه نور پردازی و جلوه های ویژه محقق گردیده که در کنار نورپردازی های حرفه ایی در هنگام ضبط تصاویر، برای ما ایجاد کلیپ هایی بسیار زیبا را کرده است.
 
 

5. تدوین حرفه ایی، تصحیح رنگ ها و موسیقی :

اصلاح رنگ پس از پایان عملیات تصویر برداری و در هنگام تدوین یکی از مهمترین فاکتورها در فرآیند ساخت فیلم است.
یک عنصر کلیدی دیگر در تولید ویدیو، موسیقی است. انتخاب موسیقی اشتباه می تواند ویدیو شما را از بین ببرد، بنابراین شما باید به دنبال منابع صدا باشید تا صدای متناسب را برای فیلم خود انتخاب کنید. داشتن یک موسیقی به صورت زیر صدا در متن های صنعتی می تواند به تنظیم فیلم کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سه =