مهمترین تجهیزات و الزامات در ایجاد استودیوی شخصی برای ویدیو مارکتینگ را بشناسید.
آبان ۲۷, ۱۳۹۷
انواع کاربردهای انیمیشن در دنیای کسب و کار، صنعت و جهان امروز که بهتر است آنها را بدانید ….
بهمن ۶, ۱۳۹۷

اصول اولیه تصویر برداری در ویدیو مارکتینگ را به خاطر بسپارید ...

دراین متن مختصر قصد دارم تا اصول اولیه تصویر برداری در ویدیو مارکتینگ را که لازم است قبل از رفتن به جلوی دوربین بدانید، برای شما بگویم.

شاید تابحال تجربه رفتن در جلوی دوربین را داشته باشید. اگر چنین باشد شما نسبت به همکاران و رقبای خود جلوتر و خوش شانس تر هستید.

واقعیت آنست که اگر شما استعداد ذاتی برای اجرای جلوی دوربین را داشته باشید، یک امتیاز مهم را دارید و موفقیت در کنار شماست.

بهرحال، مهم نیست که شما اولین تجربه خود را اجرا می کنید یا چندمین آن را، چرا که رفتن به جلوی دوربین، همیشه کمی استرس ایجاد می کند.

یکی دیگر از اصول اولیه تصویر برداری در ویدیو مارکتینگ آنست که سعی کنید برای ضبط ویدیوی خود، زمانی کافی را در نظر گرفته و همانگونه که در نحوه تهیه اسکریپت گفتیم، متنی مناسب برای ویدیوی خود آماده و به هیچ وجه خود را مجبور به حفظ آن متن نکنید، بلکه تلاش کنید به صورت کاملا روان آنچه از متن گرفته اید را بیان کنید.

به جای حفظ کردن، یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید، آنست که لب تاپ یا تب لت خود را دقیقا در زیر خط لنز دوربین خود قرار داده و قبل از آن متن های خود رو به صورت بخش های مجزا و با فونت درشت تر، عکس گرفته و مانند یک فیلم آنها رو پشت هم تدوین بزنید. اگر تدوین را هم وارد نیستید می توانید از نرم افزارهای پخش عکس در رایانه خود استفاده کنید تا متن های شما را همچون اسلاید با ریتم مناسب پخش کند و شما در حین ضبط فیلم، آنها را بخوانید.

روش دیگر آنست که از بخش های مختلف متن خود پرینت بگیرید و در هنگام ضبط آن را زیر لنز و خط دید خود قرار دهید.

بعد از ضبط هر بخش، کیفیت و اثر بخشی آن را مورد بازخورد قرار داده و در صورتی که احساس رضایت نکردید، دوباره ضبط کنید. اگر از فرد دیگری به عنوان مجری استفاده می کنید، هر بار و بعد از هر برداشت او را تشویق، و انرژی مورد نظرتان رو به او القاء کنید.

در حین ضبط حواستان به صدابرداری، تنظیمات میکروفون، نور و دیگر موارد باشد. سعی کنید از هر بخش از متن (اسکریپت) خود چندین برداشت تهیه کنید و در هر برداشت تلاش خود را برای بهتر شدن کار انجام دهید.

زیبایی شناسی تصویر:

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در تصویر برداری رعایت زیبایی شناسی تصویر است. در بسیاری از مواقع رعایت اصول زیبایی شناسی می تواند در جذابیت کار شما نقشی به سزا را بازی کند.
اصولا قواعد زیبایی شناسی تصویر همان های هستند که در قواعد عکاسی نیز وجود دارند. به طور مثال، رعایت قانون یک سوم در عکاسی و تصویر برداری به شما تصاویری جذاب ارائه می دهد.
 
 
قانون یک سوم یعنی اگر شما در حال گرفتن عکس یا تصویر از سوژه، چشمان موضوع باید از طرفی در خط یک سوم افقی بالایی و از طرفی دیگر نزدیک به خط عمودی سمت راست یا چپ باشد.
همچنین، دقت کنید هد روم (Head room) یا فضای بالایی موضوع به اندازه کافی و مناسب باشد.
 
 

یکی دیگر از مواردی که حتما در اصول اولیه تصویر برداری در ویدیو مارکتینگ لازم است مد نظر باشد، جمع آوری تصویرهای کمکی لازم برای تدوین و تهیه فیلمی جذاب تر است.


شما باید از سوژه های مختلف موجود، تصاویری زیبا از زوایای مختلف آماده کنید. تصاویری از دفتر کار، صحبت کردن با تلفن، کار کردن کارمندان و دیگر تصاویر اداری.
در واقع هدف از این تصاویر در ویدیوهایی که هدف شما معرفی کسب و کارتان است، ایجاد یک ذهنیت عمیقتر و نشان دادن فضای کاری وسیعتر به مخاطب است.
نکته مهم در گرفتن تصاویر کمکی یا اضافی دقت در گرفتن تصاویر تداومی است. تصاویر تداومی یعنی گرفتن تصاویری که به صورت پی در پی، حرکت و اعمال ما یا کارمندمان را نشان می دهد. به طور مثال شما می خواهید تصویری از دفتر کار خود بگیرید که شما وارد دفتر شده، پشت میز خود می روید، لب تاپ خود را روشن و سپس تلفن خود را پاسخ می دهید.
شما در تصویر برداری همین چند ثانیه که شاید تصویر برداری آن بسیار ساده به نظر برسد، باید رعایت اصول تداوم را انجام دهید. اگر مثال ساده ایی از اصول تداوم را بخواهم بگویم، قطعه زیر را برایتان می گذارم که این خانم در تصویر اول درب را باز می کند و به سمت بیرون می رود،و در تداوم این تصویر شما تصویر دوم را که ادامه خروج او از اتاق است میبینید.
 
 
اصول اولیه تصویر برداری در ویدیو مارکتینگ رعایت همین نکات ساده اما مهم است. البته در تهیه ویدیو می توان پا را از این موارد فراتر گذاشته و به عرصه تهیه فیلم های حرفه ایی تر، با رعایت همه نکات مربوط به تدوین، صدا گذاری، موسیقی و جلوه های ویژه رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 9 =